V 2022

Analýza fungování vnitřních kontrolních systémů orgánů veřejné správy

HRŮZA, Filip, Petr VALOUCH, Eduard BAKOŠ, Jana VODÁKOVÁ, Markéta PÁLENÍKOVÁ et. al.

Základní údaje

Originální název

Analýza fungování vnitřních kontrolních systémů orgánů veřejné správy

Název anglicky

Analysis of the functioning of internal controls of public administration systems

Autoři

HRŮZA, Filip (203 Česká republika, garant, domácí), Petr VALOUCH (203 Česká republika, domácí), Eduard BAKOŠ (703 Slovensko, domácí), Jana VODÁKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Markéta PÁLENÍKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Petra DVOŘÁKOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Kateřina ŠŤASTNÁ (203 Česká republika, domácí)

Vydání

Brno, 124 s. 2022

Nakladatel

Masarykova univerzita

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Výzkumná zpráva

Stát vydavatele

Česká republika

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Odkazy

Kód RIV

RIV/00216224:14560/22:00126803

Organizace

Ekonomicko-správní fakulta – Masarykova univerzita – Repozitář

Klíčová slova česky

vnitřní kontrola; veřejná správa; coso; finanční kontrola; interní audit

Klíčová slova anglicky

internal control; public administration; coso; financial control; internal audit

Návaznosti

1613/2019, interní kód Repo.
Změněno: 25. 1. 2024 03:38, RNDr. Daniel Jakubík

Anotace

V originále

Cílem této analýzy je nezávisle posoudit a vyhodnotit stávající nastavení systému řízení a kontroly veřejných financí v orgánech veřejné správy, a to na základě prověření nastavení vnitřního kontrolního systému u vybraných třiceti různých orgánů veřejné správy. Souhrnné poznatky a zjištění vycházející z provedené analýzy by měly přispět k vytvoření základních předpokladů pro realizaci následné odborné diskuse, veřejného projednávání a vytvoření návrhu legislativní změny na základě důkazů a zkušeností, tj. evidence-based přístupu, při zohlednění relevantních omezení. Ke zpracování analýzy byla využita i metodologie COSO.

Anglicky

The aim of this analysis is to independently assess and evaluate the current set-up of the public finance management and control system in public institutions, and by examining the set-up of the internal control system in a selection of thirty different public administrations. The aggregated findings and findings based on the analysis should contribute to the creation of basic prerequisites for the implementation of the subsequent expert discussion, public discussion and the development of a proposal for legislative change based on evidence and experience, i.e. an evidence-based approach, taking into account relevant constraints. The COSO methodology was also used to prepare the analysis.

Přiložené soubory