Informační systém Repo 

Pedofilie a psychické zdraví jejích nositelů, aneb věnujeme dostatek pozornosti lidem, kteří u sebe ...

česky | in English

Přihlášení

eduID.cz
 
ŽÁK, Karel a Jitka REISSMANNOVÁ. Pedofilie a psychické zdraví jejích nositelů, aneb věnujeme dostatek pozornosti lidem, kteří u sebe objeví sexuální deviaci? 7. konference s mezinárodní účastí ŠKOLA A ZDRAVÍ 21, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno, 2011. In Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno. 2011. ISBN 978-80-210-5532-2.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Pedofilie a psychické zdraví jejích nositelů, aneb věnujeme dostatek pozornosti lidem, kteří u sebe objeví sexuální deviaci? 7. konference s mezinárodní účastí ŠKOLA A ZDRAVÍ 21, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno, 2011.
Název česky Pedofilie a psychické zdraví jejích nositelů, aneb věnujeme dostatek pozornosti lidem, kteří u sebe objeví sexuální deviaci? 7. konference s mezinárodní účastí ŠKOLA A ZDRAVÍ 21, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno, 2011.
Název anglicky Pedophilia and emotional health of pedophiles – do we pay enough attention to people who realize they have paraphilia? 7th Conference with International Participation SCHOOL AND HEALTH 21, Faculty of Education, Masaryk University, Brno, 2011.
Autoři ŽÁK, Karel a Jitka REISSMANNOVÁ.
Vydání Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno, 2011.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Škola a zdraví 21 - Anotace konference, 2011.
Organizace Pedagogická fakulta - Masarykova univerzita
ISBN 978-80-210-5532-2
Klíčová slova česky pedofilie, pedofil, sexuální zdraví, sexuální deviace, parafilie, prevence, pohlavní zneužívání dětí
Klíčová slova anglicky paedophilia, paedophile, sexual health, paraphilia, prevention, child sexual abuse
Změnil Změnil: RNDr. Daniel Jakubík, učo 139797. Změněno: 21. 1. 2013 00:50.
Anotace
Jakmile se někdo pokusí (a nejen sexuálně) atakovat dítě, hned pro něj máme „výstižné“ označení: Pedofil. Děti před těmito lidmi často varujeme a zároveň je jimi také trochu strašíme: Pozor, mohl by to být pedofil, mohl by ti ublížit! Některé z těchto dětí, aniž by chtěly a aniž by v dětství cokoliv traumatického zažily, však mohou později – nejčastěji na prahu dospělosti – zjistit, že je děti eroticky přitahují. Co vlastně tito lidé cítí? Jak se s tím vyrovnávají? Jsou dětem nebezpeční? Mají i jinou možnost, než se považovat za nebezpečné zrůdy? Kdo je to vlastně pedofil? Jaké mají tito lidé možnosti? Víme, co je nejvíc trápí? Můžeme jim nějak pomoci? Můžeme s nimi preventivně pracovat tak, abychom snížili riziko, že někdy dětem ublíží? Nemohou se někteří z nich bez naší pomoci snáze stát nebezpečnými? Je preventivní práce s těmito jedinci dostatečná? I na tyto otázky se pokusím odpovědět ve svém sdělení. V první části sdělení uvádím fakta, ve druhé zkušenosti lidí, kteří prošli složitým obdobím uvědomování si odlišné sexuální orientace, která je zaměřená na nedospělé jedince, aniž by porušili zákonné či morální normy. Ne všichni pedofilové totiž zneužívají děti a ne všichni lidé, kteří zneužívají děti, jsou pedofilové.
Anotace anglicky
Whenever someone tries to offend a child (not only sexually) we immediately have a pregnant term for him – a paedophile. We often warn children against those people, sometimes we even scare them using words like ‘Watch out, that could be a paedophile, he could hurt you!’ Some of those children may later, usually at the beginning of adolescence, realize that they are sexually attracted to underage girls or boys. What do these people feel? How do they cope with the fact that they are paedophiles? Are they dangerous to children? Do they have any opportunity not to view themselves as monsters? Who is a paedophile anyway? What options do paedohiles have? Do we know what struggles they go through? Can we help them? Can we provide any preventive influence to lower the risk they will abuse a child in the future? Can some of them become more dangerous without our help? Are there any preventive programmes for them? Are they sufficient? These are the questions I will try to answer in my paper. In the first part I focus on important facts. In the second part I share experience of people who went through the difficult period of realizing and accepting their sexual attraction to minors without violating any laws or moral standards. Because not all paedophiles abuse children and not everyone who abuses a child is a paedophile.
Typ Název Vložil/a Vloženo Práva
Anotace_2011_final-Konference_Zdravi_21.pdf Licence Creative Commons  Verze souboru 20. 1. 2013

Vlastnosti

Název
Anotace_2011_final-Konference_Zdravi_21.pdf
Adresa v ISu
https://repozitar.cz/auth/repo/16054/75599/
Adresa ze světa
https://repozitar.cz/repo/16054/75599/
Adresa do Správce
https://repozitar.cz/auth/repo/16054/75599/?info
Ze světa do Správce
https://repozitar.cz/repo/16054/75599/?info
Vloženo
Ne 20. 1. 2013 00:50

Práva

Právo číst
  • kdokoliv v Internetu
Právo vkládat
 
Právo spravovat
  • osoba RNDr. Daniel Jakubík, uco 139797
  • osoba Mgr. Ľuboš Lunter, uco 143320
Atributy
 
Vytisknout
Přidat do schránky Zobrazeno: 8. 4. 2020 03:39

Relevantní odkazy 

Další projekty

Službu Repozitar.cz provozuje Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity.


Nahoru | Aktuální datum a čas: 8. 4. 2020 03:39, 15. (lichý) týden | Přístupnost

Kontakty: repozitar(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz